Ustawa o grach hazardowych w Trybunale

Trybunał Konstytucyjny właśnie zajmuje się ustawą o grach hazardowych. Rewolucyjna zmiana w przepisach dokonana w błyskawicznym tempie pod wpływem afery hazardowej odbiła się niekorzystnie na wynikach finansowych firm z branży automatów ale także na budżecie RP. Eksperci obliczyli, że straty Skarbu Państwa mogą wynieść nawet 8 miliardów złotych. Do tego dochodzą utracone zyski przedsiębiorców oraz możliwe odszkodowania.

Loterie Promocyjne i Audioteksowe

Organizatorzy loterii promocyjnych oraz audioteksowych także odczuli niekorzystne zmiany. Ustawa wprowadziła szereg zaskakujących utrudnień. Ilość błędów popełnionych przez organizatorów loterii wykazana w sprawozdaniach z wykonania ustawy o grach hazardowych w latach 2011-2013 pokazuje jak bardzo ustawa odbiegła od realiów rynku promocji.

Więcej loterii promocyjnych

Przychody z sms premium zostały obciążone podatkiem 25%. Zbyt duża pazerność Skarbu Państwa zmniejszyła przychody – w statystykach pojawia się zdecydowanie mniejsza ilość loterii audioteksowych niż przed 2010 rokiem. A organizatorzy loterii audioteksowych posłużyli się pewną prostą sztuczką – dlatego rozgłośnie radiowe nadal oferują wysokie wygrane za smsa i nie płacą podatku!  W kolejnym wpisie zdradzimy tą metodę – nie lubimy płacić podatków.

Trybunał Konstytucyjny oceni ustawę o grach hazardowych

Jeżeli TK uzna ustawę o grach hazardowych za niezgodą z Konstytucją to otworzy drzwi do odszkodowań. To może także dotyczyć firm i osób, które organizując loterie promocyjne i audioteksowe poniosły szkodę w związku ze stosowaniem tych przepisów. Czekamy na wynik.