Najlepsze konkursy i loterie

Najlepsze konkursy i loterie

Czy obietnica nagrody w konkursie lub loterii jest odpowiednim narzędziem marketingu na drodze do lojalności klienta?

Załóżmy, że dzięki loterii klient zdecydował się na zakup. Ta krótka chwila interakcji z klientem musi być dobrze wykorzystana, nawet jeżeli masz do czynienia ze switchersem – czyli klientem skłonnym do swobodnej zmiany marki i zorientowanym wyłącznie na promocję.

W sieci internetowej znajdują się całe „plantacje” switchersów. To strony o najlepszych konkursach i loteriach! Zrobiłem przegląd polskich portali z konkursami i loteriami. Wśród wyników znalazły się min: sledzimykonkursy.pl, lowcakonkursow.pl, atrakcyjnekonkursy.pl, e-konkursy.eu, e-konkursy.pl, kochamykonkursy.pl, nagroland.pl, konkursowemamy.pl (dla mam i kobiet w ciąży), 123konkurs.pl, internetowekonkursy.pl, e-konkursy.info, ofree.pl. Oto cztery najlepsze:

  1. sledzimykonkursy.pl: według rankingu Alexa zajmuje miejsce 230.600 na świecie. Dzienna liczba odsłona na portalu daje średnią 7,00. Czas spędzony przez jednego użytkownika na portalu to 3 godziny. Dostępność do 62 linków z konkursami. 40 tys. fanów na Facebooku. Jakość prezentacji zdjęć nagród: bardzo dobra. Brak dostępu do forum. Konkursy i loterie zostały podzielone na dziewięć kategorii: kulinarne, Facebook, fotograficzne, internetowe, lokalne, promocyjne, SMS, promocyjne oraz muzyczne.
  2. konkursidla.pl: zajmuje miejsce 2.339.209 na świecie. 61% odwiedzających tę stronę, spędza na portalu ok. 6 godzin dziennie. Średnia dziennych wizyt to 6.00. Liczba użytkowników na Facebooku to 52 603. Na stronie jest dostępnych 480 aktualnych konkursów. Wartość nagród waha się od 20 do 50 000 tys. zł. Na portalu nie istnieje forum konkursowiczów. Główna zaleta tego portalu: utworzenie listy TOP użytkowników, którzy wygrywają nagrody rzeczowe za najwięcej zdobytych punktów; utworzenie kącika porad. Liczne kategorie konkursowe.
  3. e-konkursy.info: według rankingu Alexa zajmuje miejsce 179,354 na świecie. 38% odwiedzających ten portal, poświęca stronie 13 godzin. Ilość użytkowników na Facebooku to 7006 osób. 1000 konkursów tematycznych. Dostęp do 134 linków z konkursami. Do wyboru kategorie konkursowe: konkursy z nagrodami, konkursy aktualne, konkursy internetowe, konkursy dla nastolatków, kokursy internetowe, dla dzieci i konsumenckie. Zaleta: Forum dostępne dla graczy. Szczególne wyróżnienie za intersujący seling line: „o krok od wygranej”
  4. atrakcyjnekonkursy.pl: w rankingu Alexa zajmuje 698,393 miejsce na świecie. 70% odwiedzających poświęca stronie 3 godziny dziennie. Liczba użytkowników na Facebooku: 2460. Wada: Brak forum dla stałych konkursowiczów. Dostępność do 500 konkursów z kilkunastu kategorii do wyboru: konkursy quizy/ankiety, konkursy Facebook, konkursy muzyczne, konkursy filmowe, konkursy plastyczne, konkursy lokalne, konkursy promocyjne. konkursy sms. Do wygrania nagrody wartościowe: VOUCHERY, TELEFONY, KONSOLE, SAMOCHODY.

Na końcu warto przedstawić na jeden z najpopularniejszych amerykańskich portali z konkursami: online-sweepstakes.com. Posiada forum dostępne dla graczy, i bardzo praktyczny podział na nagrody a nie kategorie konkursowe: gotówka, jedzenie i picie, książki i magazyny, odzież i biżuteria, wakacje, itp. Gracze mają do wyboru ok. 40 różnych kategorii nagród! Według Alexa.com w rankingu globalnym online-sweepstakes.com zajmuje 31 pozycję, a w USA 7. Czas poświęcony tej stronie przez jednego użytkownika dziennie to ponad 6 godzin.

Najlepsze konkursy i loterie w sieci – od tego darmowego miejsca w sieci powinieneś zacząć przygotowywać, a następnie reklamować swoją loterię lub konkurs – switchersi są gotowi na zakup!

W analizie wykorzystałem narzędzia: brand24, sentione, alexa.

Comments are closed.